راک تریپ سوم با حال و هوایی متفاوت از راک تریپ های پیشین

نوشته شده توسط : زهرا جلیلیان | تاریخ ارسال مطلب : .

همه سنگنوردان کشور دعوت بودند به جشنواره ای سه روزه آن هم با حال و هوایی متفاوت از سالهای پیشین ...

راک تریپ سوم بدون حضور حسن جوادیان ... گویی به خانه ای دعوت شده ای و صاحبخانه دیگر آن جا  نیست....

در ماه های اخیر  آرش فرنگ با همکاری همنوردان و شاگردان  زنده یاد حسن جوادیان در حال مهیا کردن سومین سفر سنگنوردی چالابه  به پاس زحمات این سنگنورد ارزشمند کشور بودند.

هماهنگی با  فدراسیون ، اداره ورزش و امور جوانان  ، هیات استان،  هلال احمر همدان و کرمانشاه ، محیط زیست  استان برای اسکان مهمانان در منطقه حفاظت شده چالابه ،  جذب اسپانسر و تبلیغات برای برنامه کاری بس سخت و طاقت فرسا بود .

در هفته قبل از این سفر سنگنوردی برنامه های : های لاین،  اسلک لاین و دومین دوره مسابقه  سنگنوردی جام سلو هم به جشنواره افزوده و برنامه ای کامل و با هر سلیقه ای برای شرکت کنندگان فراهم شده بود.

از  چند روز قبل از  برنامه تیم اجرایی در منطقه حضور داشتن و از روز قبل از شروع برنامه میهمانان رفته رفته خود را به محل کمپ رساندند.

در جاده بیستون به کرمانشاه 15 کیلومتر قبل از رسیدن به شهر  کرمانشاه  و در منطقه چالابه 85 مسیر با درجه های سختی 5.10 تا 5.14  وجود دارد  که همه حاصل تلاش و زحمت  3 ساله حسن جوادیان است که این روزها  انتظار میهمانان را در سومین راک تریپ چالابه  می کشیدند .

به گفته آرش فرنگ مسئول برگزاری  این سفر سنگنوردی  310 نفر در سایت راک تریپ ثبت نام کرده و بیش از 20 نفر هم تماس گرفته بودند که در برنامه حضور خواهند داشت .

در همان روز اول بیش از 300 نفر سنگنورد و میهمان در جشنواره حضور داشتند .

به جرات می  توان گفت همه کسانی که  با حسن جوادیان آشنایی داشتند با حضور در چالابه نم اشکی بر روی گونه هایشان می ریخت و آهی از ته قلب می کشیدند و جای خالی اش را کاملا حس می کردند.

از همان ساعات ابتدایی کادر اجرایی برنامه در حال ثبت نام و اسکان شرکت کنندگان بودند و سنگنوردان نیز در حال بررسی مسیرها و صعود آن ها .

مراسم افتتاحیه با حضور جمعی از مسئولان  و پیشکسوتان استانی  و خانواده زنده یاد جوادیان برگزار شد.

 در این مراسم  علی پور شفیع  به معرفی  کتاب  مدرسه سنگنوردی  زنده یاد حسن جوادیان پرداخت؛ کتابی که در زمان حیات زنده یاد حسن جوادیان  کروکی 200 مسیر  ایشان در حال تهیه  بود و پس از فقدان این مربی ارزشمند  کار کتاب توسط  علی پور شفیع تمام شد .

بهمن مشتکوب رییس هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان کرمانشاه هم در این مراسم گفت:پیرو  مکاتباتی که با فدراسیون صورت گرفته  مقرر شد منطقه چالابه به نام مدرسه سنگنوردی زنده یاد حسن جوادیان نامگذاری شود .

در پایان مراسم نیز از سنگ نوشته  این مدرسه سنگنوردی رونمایی شد .

در روز دوم، سنگنوردان  مشغول تلاش روی صعود مسیرهای  چالابه بودند .

بنا برگفته مسئول برگزاری راک  تریپ بیش از 350نفر از 17 استان کشور در چالابه حضور داشتند همچنین سنگنوردانی از کشورهای آلمان ، ایتالیا و استرالیا از میهمانان این برنامه بودند .

 

 

و در روز سوم و پایانی راک تریپ  مسابقه جام سلو نیز برگزار شد .

با تاکید همنوردان زنده یاد حسن جوادیان مبنی بر عدم گشایش مسیر جدید در چالابه مسیر مسابقه از بین مسیرهایی که  توسط  زنده یاد جوادیان گشایش شدهه بود انتخاب و سنگنوردان کرمانشاهی به دلیل آشنایی با مسیرهای چالابه و اینکه در حق شرکت کنندگان شهرهای دیگر اجحاف نشود در مسابقه شرکت نکردند.

به گفته  حسین یزدان دوست مسئول  برگزاری جام سلو در اولین دوره این جام که در سال 83 به میزبانی اصفهان برگزار شد زنده یاد حسن جوادیان قهرمان این جام شد و  راک تریپ چالابه  بهانه ای شد تا دومین دوره این جام در مدرسه سنگنوردی حسن جوادیان برگزار شود.

یزدان دوست معتقد بود :  مسابقات سنگنوردی در طبیعت شرایط  و  امکانات خاص خود را می طلبد و می تواند توان طبیعت نوردان  و صعودهای دیداری را افزایش دهد.

 

 

و البته  ناگفته نماند برگزاری مسابقه بر روی مسیرهای زنده یاد حسن جوادیان شرکت کنند گان را در حین تلاش ،  به تامل و تفکر در خصوص قدرت  بی بدیل گشایش دهنده اش وا می داشت .

مسابقات جام سلو  با شرکت 24 نفر در بخش زنان و مردان برگزار شد  و  دربخش مردان  : احمد رضا سلگی و حامد افروخته از همدان ،  محمدعلی آقا داودی از اصفهان مقام های اول تا سوم را کسب کردند و در بخش زنان نیز نگار ورشوچی و مریم اکبری از همدان و فرزانه شهروی از تهران نفرات اول تا سوم این جام شناخته شدند .

لازم به ذکر است نفرات اول بخش آقایان و خانم ها موفق به تاپ مسیر شدند.

 

 

 

 

در پایان نیز به نفرات اول تا چهارم  مردان و زنان و همچنین نازنین زهرا مظفری کوچکترین شرکت کننده این جام هدایی از سوی شرکت سلو اسپانسر جام  اهد شد.

 

 

 

بعد از پایان برنامه و اهدا جوایز به یاد مصاحبه سال پیش که پس از پایان راک تریپ دوم  با زنده یاد حسن جوادیان داشتم  افتادم که گفته بود : تمام تلاشم را می کنم تا ضعف های راک تریپ دوم را برطرف کنم تا سال بعد مسابقه هرچه بهتر برگزارشود.

و الحق و النصاف آرش فرنگ و تیم اجرایی این راک تریپ  تمام تلاش خود را به کار بردند تا میهمانان این سفر سنگنوردی با خاطره خوش  چالابه را ترک کنند.

 

 

 

 

 

 

تهیه خبر و گزارش :  زهرا (ری را ) جلیلیان

عکسها :  وحید جلیلیان

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

نظرات  

+3 #2 Akram 1395-02-05 22:57
سلام
ممنون از خانوم جلیلیان عزیز به خاطر تمام زحمات بی دریغشون
با خوندن خبر هم غمیگین شدم و هم خوشحال غمگین بخاطر نبود مرحوم حسن جوادیان و خوشحال بخاطر جاودانه شدن اسمشون...
آرزوی موفقیت برای تمام ورزشکاران اللخصوص آقای وحید جلیلیان و خواهر عزیزشون
مانا باشید :-)
+4 #1 آرین غریب 1395-02-05 22:22
سلام....ممنون از گزارش فوق العاده برنامه و همچنین از عکس های زیبا..
انشالا که برنامه های بیشتری نظیر این برنامه تو ایران اتفاق بیوفته.ممنون