کمپینی در مخالفت با طرح عضویت در فدراسیون/ به روز شد

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

در بهمن ماه سال 94 فدراسیون کوه نوردی و صعود های ورزشی با درج خبری با عنوان « عضو فدراسیون شوید / سامانه‌ی عضوگیری رسماً راه اندازی شد » سوالات متعددی را در اذهان عمومی ایجاد کرد.بر اساس این اطلاعیه انجام کلیه امور کار آموزان، مربیان، باشگاه ها و گروه های کوه نوردی از سال 95  منوط به عضویت در این سامانه بوده و صرفا از این طریق انجام  می گیرد.

اگر به صفحه عضویت در سایت وارد شویم لیستی از مزایا و هزینه های پیش بینی شده را مشاهده خواهیم کرد.

مزایای عضویت در فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران:

 • اخذ مجوز ثبت نام در کلاس ها و برنامه های آموزشی فدراسیون
 • اخذ مجوز شرکت در مسابقات ورزشی فدراسیون
 • اخذ مجوز صدور حکم صعود قلل
 • اخذ مجوز ثبت گروه و باشگاه كوهنوردی و صعودهای ورزشی
 • اجازه دسترسی به بخش های مخصوص اعضاء در سایت فدراسیون
 • امکان حضور در برنامه ها و مناسبت های فدراسیون
 • امکان استفاده از تخفیف خرید از شرکتها و تولید کنندگان طرف قرارداد با فدراسیون
 • بهره مندی از مزایای حضور در پناهگاههای فدراسیون كوهنوردی و صعودهای ورزشی

هزینه عضویت:

 • هزینه عضویت موقت برای دوره های مقدماتی، مسابقات نونهالان، نوجوانان و معلولین با داشتن  بیمه ورزشی  برای شش ماه 5 هزار تومان می باشد.
 • هزینه عضویت برای دوره های پیشرفته ، مربیگری ،مسابقات و عموم ورزشکاران، با داشتن بیمه ورزشی  سالیانه 60 هزار تومان می باشد.
 • هزینه عضویت برای مدرسان، مربیان، داوران و طراحان با داشتن حداقل یک مدرک معتبر از فدراسیون، سالیانه 48 هزار تومان می باشد.

 در همان  ابتدای اجرای این طرح  مطلبی با عنوان " عضویت در فدراسیون کوه نوردی اختیار یا اجبار؟!! " در سایت کوه نامه منتشر شد و شاید اگر در همان روز ها  فدراسیون کوه نوردی و روابط عمومی آن بالتبع توضیحات بیشتری در مورد این طرح ارائه  می کرد اکنون کار به جمع آوری امضاء نمی رسید. اینکه روابط عمومی فدراسیون خود را ملزم به پاسخ گویی  ندیده و نمی بیند موضوع این مقال نیست ، علی ایحال با اجرای عملی طرح مخالفان و موافقان نظرات خود را به صورت پراکنده اعلام می کردند که در نهایت طی روزهای اخیر کمپینی در شبکه های اجتماعی به راه افتاد تا قطعنامه ای تهیه شود و برای وزارت ورزش و فدراسیون کوهنوردی ارسال شود . پس از اتمام زمان اعلام شده در این کمپین اسامی مخالفان و موافقان جمع آوری و در نهایت نامه ای تهیه شد .این نامه شامل 8 بند بوده و قرار است به وزارت ورزش و فدراسیون ارسال شود.


با توجه به گستردگی فضای مجازی حتی در بین اهالی فدراسیون و اطلاع از نظرات کوهنوردان و اهالی این ورزش چرا تا به حال پاسخی شفاف ارائه نشده است ؟ باید دید فدراسیون کوهنوردی خود را ملزم به پاسخ گویی به اعتراضات خواهد دید ؟
امیدواریم با شفاف سازی بیشتر و پاسخگو بودن فدراسیون به دغدغه جامعه کوهنوردی گام مهمی در خصوص پیشرفت کوه نوردی کشور برداشته شود.

 

ساعتی پیش فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی از طریق" کانال تلگرامی "خود بیانیه ای با عنوان"تقدیر فدراسیون از مشارکت جامعه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در طرح «عضویت»"  صادر کرد و توضیحاتی از روند عضویت در سامانه فدراسیون ارائه کرد.

ضمن تقدیر از عملکرد سریع  روابط عمومی فدراسیون کوهنوردی ، امیدواریم با توضیحاتی کامل تر از طریق وب سایت رسمی خود حساسیت های بوجود آمده در مورد این طرح را کاهش دهد.

دقایقی پیش همین بیانیه از طریق سایت فدراسیون نیز منتشر گردید .

 .................................به روز رسانی 14 اردیبهشت

نامه کمپین به وزارت ورزش و فدراسیون ارسال شد.

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

نظرات  

0 #1 پویا 1395-02-21 18:03
متاسفانه این متن توسط شخص یا اشخاص فاقد اطلاعات حقوقی نگارش یافته است. کاش قبلا با یک حقوقدان مشورت می شد و بعد نامه ارسال می شد تا این اشتباهات صورت نگیرد. پویا سلیمانی وکیل دادگستری.