سالن سنگ نوردی داوودی و گفتگویی با محمد طبیبی

نوشته شده توسط : فرشید داوودی | تاریخ ارسال مطلب : .

کوه نامه:

سالن سنگ نوردی «زنده یاد محمد داوودی» در سال 71 در دل مجموعه ورزشی شهید شیرودی(امجدیه)جنب استخر تاسیس شد. این سالن   به یاد بود «محمد داوودی» کوه نورد و سنگ نورد و  از کارکنان فدراسیون کوه نوردی وقت بود که  در سال 68 در علم کوه بر اثر ادم ریوی جان باخت  نام گذاری شد.   این سالن تنها مجموعه  سنگ نوردی در تهران است که زیر مجموعه فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی است و در دو سانس خانم ها و آقایان فعالیت دارد.

روزهای زوج متعلق به آقایان و روزهای فرد متعلق به خانم ها است  و البته از ساعت 19 لی 22 مجددا دراختیار آقایان قرار می گیرد. این مجموعه  دارای یک سایت به آدرس

 http://davoudiclimbing.com//

و همینطور یک صفحه در فیس بوک

‎Davoudi Climbing Gym

مسوولیت این سالن در حال حاضر در اختیار «محمد طبیبی» است و همین امر موجب شد تا به سراغ وی رفته  و گفتگویی با ایشان انجام دادیم.

کوه نامه: جناب آقای طبیبی البته شما برای جامعه کوه نوردی و خاصه سنگنوردان شناخته شده هستید اما لطفا خود را بیشتر معرفی کنید.

  •  محمد طبیبی متولد 17/3/1344 ، کوه نوردی را از سال 1363 به طور جدی شروع کردم از سال 1373 به طور متمرکز در صعودهای ورزشی فعالیت کرده ام تاکنون موفق به اخذ مدارک داوری درجه یک ، مربی گری درجه 2 و طراحی درجه 2 صعودهای ورزشی شده ام .

کوه نامه: چند سال است سنگ نوردی می کنید و دیگر سوابق ورزشی خود را ذکر کنید؟

  •  از سال 1373 سنگ نوردی اسپرت انجام می دهم ( بیست سال ) قبل از شروع کوه نوردی خیلی از رشته های ورزشی را تجربه کرده ام و در رشته های ورزشی بسکتبال و پینگ پنگ فعالیت جدی داشته ام .

کوه نامه: ظاهرا تالیف یا تالیفاتی هم داشتید ممکنه آن ها را نام ببرید؟

  • ایجاد اولین بانک اطلاعات احکام صعودهای ورزشی ، نگارش و تدوین شیوه نامه های آموزشی صعودهای ورزشی ، شیوه نامه برگزاری مسابقات صعودهای ورزشی ، طرح درس های کارآموزی مقدماتی صعودهای ورزشی ، طرح درس کارآموزی پیشرفته صعودهای ورزشی ، طرح درس طراحی صعودهای ورزشی ، طرح درس مربیگری درجه 3 صعودهای ورزشی و تدوین کتاب های بدنسازی  برای سنگ نوردی و تمرین برای سنگ نوردی ترجمه خانم صبا جودکی و ...

کوه نامه: باشگاه سنگ نوردی داوودی نسبت به سایر باشگاههای مشابه قدمت بیشتری دارد و تقریبا به نظر می آید بهترین سنگ نوردهای کشور در این باشگاه هستند چرا این باشگاه؟

  • چون متولی این سالن فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی است .همچنین در گذشته اغلب دوره های آموزشی ، اردوهای تیم ملی سنگ نوردی در این سالن برگزار می شده . همچنین در حال حاضر این سالن از لحاظ امکانات دیواره ای و بدنسازی ، تخصصی ترین سالن سنگ نوردی کشور است.

کوه نامه: ما شاهد تلاش زیاد شخص شما و باشگاه شما در  برگزاری مسابقات  مختلف هستیم و همینطور تلاشتان در گسترش و رشد کمی و کیفی این ورزش که اوج آن تلاش شبانه روزی شما در برگزاری مسابقات آسیایی پارک ملت بود این از علاقه شما به این ورزش نشات می گیرد و یا دلایل دیگری هم دارد؟

  •  برگزاری مسابقات آسیای انقلابی در سنگ نوردی ایران بود و برگزاری آن برای من اهمیت زیادی داشت ، بزرگترین انگیزه من رشد و توسعه ورزش سنگ نوردی بود و تنها این تفکر است که  باعث شده  من در استمرار این گونه حرکت ها همواره مشتاق باشم  . این سالن همواره مبتکر اجرای طرح های نو در برگزاری مسابقات و دوره های آموزشی بوده است . باید یادآور شوم  ما تنها با بهره گیری از نیروهای متخصص در به فعل رساندن طرح های نوین همواره پیشرو بوده ایم .   

کوه نامه: سمتی هم ظاهرا در فدراسیون کوه نوردی دارید می شود بگویید چه؟

  • در حال حاضر فقط مسئول سالن سنگ نوردی زنده یاد محمد داوودی هستم .اما در سمت های مختلفی در فدراسیون فعالیت کرده ام .

کوه نامه: قبول دارید هزینه این ورزش بالاست و همینطور هزینه های سالن های سنگ نوردی؟ در تهران برای کاهش هزینه های این ورزش  چه پیشنهادهایی دارید؟

  •  گمان نمی کنم در مقایسه با دیگر رشته های ورزشی اینطور باشد . باید مد نظر داشته باشید حفظ و نگهداری مکان های عمومی به خصوص ورزشی و بالا بردن سطح کیفی این مکان ها نیازمند تخصیص بودجه کافی است. حال این بودجه یا باید از سوی متولیان ورزش کشور تامین گردد و یا از راه کسب درآمد از مراجعه کنندگان  

کوه نامه: فاصله ما با سنگ نوردی دنیا زیاد است این را قبول دارید؟ و اگر قبول دارید برای پر کردن این فاصله چه پیشنهادهایی دارید؟

  •  البته ابن فاصله خیلی کم شده است ما در آسیا بسیار مطرح هستیم و در سطح اروپا می توانیم در صورت حمایت مسئولین جز مطرح ترین سنگ نوردان جهان باشیم .تنها راه رسیدن به سنگ نوردی جهانی تلاش بیشتر و برنامه ریزی دقیق تر است

 

کوه نامه: چه پیشنهادهایی برای فراگیر تر شدن و پیشرفت بیشتر در این ورزش دارید؟

  •  کنار گذاشتن مشکلات شخصی ،همدلی و قبول یکدیگر ،برنامه ریزی و سرمایه گذاری دراز مدت

کوه نامه: با تشکر از وقتی که گذاشتید

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی